Dzianiny drukowane – duży katalog zalet!

W ostatnich latach dzianiny drukowane w dużym stopniu zdominowały rynek, choć są wykonywane przy użyciu różnych sposobów nanoszenia grafiki. Od sposobów nakładania barwnych płaszczyzn jest uzależniona coś więcej niż koszt gotowego produktu. Jak to się dzieje, że koszty pewnych artykułów są wyższe od innych, co nierzadko ma wpływ na nasze wybory?

Ciekawe grafiki wyróżniają dzianiny drukowane

Dzianiny drukowane tworzy się przy pomocy wielu sposobów. Nadruki wykonuje się głównie na bawełnie oraz dresówce. Przez to bezdyskusyjna wygoda użytkowania dobrze komponuje się z atrakcyjnym wyglądem, za który odpowiadają ciekawe idee stylistów. Czy odgrywają w tym jakąś rolę różnice, w zależności od wybranej metody drukowania?

Cyfrowa metoda drukowania

W kategorii cena palma pierwszeństwa należy do dzianin drukowanych cyfrowo. Decyduje o tym skomplikowana technologia druku przy pomocy specjalistycznych drukarek. Dodajmy do tego przygotowanie tkaniny podstawowej, zastosowanie barwników i drukarki, a także zwyczaj wypuszczania krótkich serii, co przekłada się na wysokie koszty pracy, niż w przypadku sitodruku.

Jednak konsument za większe pieniądze zyskuje duży zestaw korzyści. Będzie posiadał materiał, który nie traci swojej jakości, ale także może zaproponować pełną ilość barw. Barwy są rozgraniczone, powoduje to wysoka rozdzielczość. Szybkie i proste przygotowanie cyklu pozwoli zamówić niemal pojedyncze sztuki z personalizowanymi projektami – rzecz jasna w jeszcze drożej kalkulacji.

Skutecznie i ekonomicznie – sitodruk

Nadal w cenie są dzianiny drukowane w sitodruku. Wśród zalet wymienia się cena, cena i… jeszcze raz cena. Druk działa przy niewielkiej ilości kolorów, jak i mniej złożonych projektach, ale wciąż da się z tego wykrzesać niezłą jakość..

Sprawdź druk rotacyjny

Druk rotacyjny to rozwiązanie kompromisowe między drukiem cyfrowym a sitodrukiem. Dzianiny drukowane rotacyjnie, cechują się bardzo dobrą jakością nadruku, przyjemnymi w dotyku i nie do odróżnienia pod palcami formami, lecz także cenami, które są zbliżone do strojów zapełnionych metodą sitodruku.

Wybierz odpowiednią jakość ubranek dla dzieci

Nabywając ubranka dla dziecka powinno się sprawdzać jakość nie tylko dzianin, ale również nadruków, bowiem trudno znaleźć dziś dziecięcy strój bez żadnego wzoru. Z materiałem od najlepszych wytwórców w grę wchodzi bezkompromisowa przyjemność noszenia i jakość, a przy tym na przystępne ceny.