Jakie akcesoria dla dziecka do czyszczenia?
Czyszczenie dziecka w pierwszych dniach życia to najczęściej powód do strachu dla świeżo upieczonych rodzicieli. Powstaje wówczas niepokój, aby nie uczynić córce krzywdy, jako, że noworodek wydaje się wątły i czuły. Pomimo tego nie tak wielki strach jak go przedstawiają, wystarczą odpowiednie akcesoria i trochę wprawy.
Jakiego typu są obligatoryjne akcesoria do kąpieli?
Na wstępie niezbędne jest, aby zakupić miskę jak też fotelik czy też matę antypoślizgową do kąpania. Najprościej jest kąpać córeczkę, gdy wanienka jest umieszczona na stelażu. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup rodzica. Na dodatek potrzebny jest ręcznik z kapturkiem, którym można ekspresowo nakryć maluszka, ażeby nie zmarzło. Najlepszy będzie ręcznik z okryciem głowy z naturalnego materiału przyjaznej dla skóry maleństwa, gdyż jest mięciuteńki i niebywale dokładnie wchłania ciecz. Aktualnie w naszym posiadaniu jest ogromny wybór płynów do kąpieli dla niemowląt, nie należy zaopatrywać się nazbyt dużo kosmetyków. Najodpowiedniejszy będzie środek uniwersalny, do ciała i skóry głowy. Do przygotowania kąpieli należy użyć termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po pielęgnowaniu warto jest posiadać umieszczone na wyciągnięcie ręki wszelkie rzeczy do nawilżanie skóry maleństwa. Zalicza się do nich: lotion bądź oliwa, krem na odparzeliny, wyczyszczone ubranie, pieluchy wielorazowe, gruszka do noska, szczoteczka do włosów.
W jaki sposób ma upływać kąpiel maluszka?
W pierwszej kolejności potrzeba wyłożyć wszelkie istotne przybory do czyszczenia. Napełnić płyn do miski i sprawdzić jej temperaturę. Woda musi mieć około 37 stopni. Na spód wanienki bądź na podkładkę kąpielową kładziemy zwykłą pieluchę i nalewa się trochę pianki. Kiedy wszelkie kwestie są przygotowane, można powoli wkładać niemowlę do wanienki, jeżeli nie posiadamy gąbki ani leżaczka, konieczne jest podtrzymywać dziecku główeczkę.
Pierwsze mycia mają być kilkuminutowe, należy tylko umyć dziecko ostrożnie wodą. Buzię trzeba zmyć okładem zamoczonym w ciepłej, czystej wodzie. Kiedy noworodek jest już wypachnione, zawijamy je w wyłożony wcześniej na przewijaku lub łóżku ręcznik z okryciem głowy i ostrożnie wycieramy naskórek niemowlaka. Czyścimy pępuszek oraz nosek maluszka, nawilżamy naskórek lotionem oraz maścią na odparzenia, natomiast później nakładamy pieluchę oraz zakładamy ubrania. Później szczotkujemy włoski, przede wszystkim jeżeli noworodek posiada dużo włosów.