Bezpieczna łazienka dla staruszka – zatem jaka?

Dla każdego z nas, dom kojarzy się z czymś innym. Oczywiste jest natomiast to, iż jest to miejsce, w którym powinniśmy czuć się najbezpieczniej. Seniorzy w domu spędzają najwięcej czasu, także to tutaj najłatwiej o wypadek. Śliskie płytki lub przemieszczające się chodniki sprawiają, że łazienka to niezmiernie groźne pomieszczenie w domu dla osoby starszej.
Budując dom, warto na pierwszym miejscu postawić bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Jak zagwarantować bezpieczeństwo sobie i reszcie rodziny?

Dziadek w łazience- bezpieczne płytki anty poślizgowe

W łazience łatwo o poślizgnięcie.
W amerykańskich filmach komediowych bardzo często stosowany jest motyw widowiskowego poślizgnięcia. O ile w komedii jest on śmieszny, jeśli zdarzy się bliskiej nam osobie już nie jest tak humorystycznie. By uniknąć powyższego, należy zainwestować w podgumowane dywaniki łazienkowe. Pragnąc zapewnić bezpieczeństwo naszym babciom oraz dziadkom, już na etapie projektu łazienki, warto wziąć pod rozwagę ich potrzeby.
Dzięki płytkom anty poślizgowym mamy pewność, że senior nie poślizgnie się chociażby na mokrej podłodze.
W wypadku, kiedy nasza łazienka jest już urządzona, i planujemy wprowadzić do niej detale zwiększające bezpieczeństwo, zaleca się zakupienie mat anty poślizgowych.
Znakomicie sprawdzą się po wyjściu z wanny oraz prysznicu.

Jak uprościć nestorowi kąpiel czyli Wanna dla seniora

Wanna dla seniora i osoby niedołężnej to produkt profesjonalny, projektowany z myślą o ograniczeniach fizycznych powstałych w rezultacie choroby albo podeszłego wieku. Jeżeli jest odpowiednio dopasowana, spełni swoją funkcję lepiej aniżeli natrysk.
Niektóre osoby starsze bardzo nie lubią dużego ciśnienia wody, a kąpiel pod prysznicem ich stresuje.
Wanna dla seniora może posiadać drzwiczki.
Wanna dla seniora może być zatytułowana hybrydą wanny klasycznej z kabiną prysznicową.
Dzięki zmniejszonemu progowi, solidnym zawiasom oraz niezwykle szczelnych drzwiczkach, osoby z dysfunkcjami motorycznymi mogą poczuć się bezpiecznie.
Wyprofilowane ścianki wanny w istotny sposób ułatwiają opiekunowi pomoc przy czynnościach pielęgnacyjnych osobie starszej.
Wanna dla seniora z drzwiami ma jedną ogromną zaletę – a mianowicie zezwala na korzystanie z niej bez pomocy osób trzecich.
Często nestorzy wstydzą się prosić o pomoc przy kąpieli. Jest to dla nich przykra sytuacja. Wanna dla seniora ułatwi im czynności pielęgnacyjne, dzięki czemu bez trudu samodzielnie poradzą sobie z kąpielą.