Dokąd na urlop? Sopot okaże się najlepszym wyborem

W Trójmieście można znaleźć urocze miasto nad Bałtykiem, którym jest Sopot. Także poza sezonem wszędzie możemy spotkać tu wielu urlopowiczów, przybywających w celach rekreacyjnych, ale też dla zdrowia. Gdybyśmy mieli wymienić kierunki, które za każdym razem będą właściwe jako cel spontanicznego czy planowanego wypoczynku, Sopot bez wątpienia znalazłby się w TOP 3 każdego zestawienia.

Dylemat z wskazaniem obowiązkowej atrakcji? Przede wszystkim najważniejsze molo w kraju!

Najwięcej znaczy odpowiedź na pytanie, po co przyjeżdża się do Sopotu. Jeśli gość chce aktywnie wypocząć w pięknym bałtyckim ośrodku, otrzyma sporo możliwości zwiedzania i poznawania jego walorów. Nawet weekendowy pobyt dostarcza wiele opcji – przez dwa dni przemierzania tutejszych plaż i stylowego centrum zobaczymy rzeczywiście dużo. Najważniejsze miejsce w Sopocie to molo, liczące sobie aż 511 metrów! Jest to miejsce obowiązkowe dla każdego turysty. Doskonałe do wędrowania, fotografowania i doświadczania niesamowitych zachodów słońca. Molo składa się z 2 części – część brzegowa znana jest pod nazwą Skweru Kuracyjnego, a druga wkracza w głąb morza. To miejsce licznych eventów, festynów i wydarzeń okolicznościowych. Można zobaczyć łodzie na cumach wzdłuż pomostu. O wiele ciszej będzie tu zimą, czego także trzeba doświadczyć, by odetchnąć w wolniejszym biegu zdarzeń w miasteczku nad morzem. Mimo spokoju serce kurortu pozostaje nieodmiennie nastrojowe i pełne optymizmu.

Sopot słoneczny – sporo propozycji wędrówek po mieście

Dużym ułatwieniem dla gości wybierających się do Sopotu będzie info o  pogodzie. Przydatne okaże się umieszczenie w Google wyrażenia „Sopot kamera”, by zobaczyć na żywo, jaka aura w tej chwili panuje na ulicach i trasach turystycznych w pobliżu miasta. Kamera ulokowana na molo umożliwia podpatrywanie tego, co w tej chwili dzieje na plaży, m.in. widok Skweru czy przystani.

W przypadku sprzyjającej pogody wprost ze skweru warto skierować wzdłuż morza – plażą lub promenadą, która prowadzi do Brzeźna – albo wybrać się do Trójwymiarowego Parku. Dobrze będzie przejść przez sopocką strefę zieleni, by zapewnić sobie atrakcyjne widoki i uzupełnić poziom tlenu. Wśród nich znajduje się na pewno Łysa Góra i narciarska trasa. Zimą opcją będą narty, co dla licznych turystów jest dużą gratką. Tuż przy górze znajduje się majestatyczna Opera Leśna, której nie można przeoczyć. Inną opcją przy słonecznej pogodzie jest wyprawa nad Staw Nowowiejski.

Dokąd w Sopocie można się udać się podczas deszczu

Sporo może się dziać w Sopocie nie tyko przy słonecznym niebie. Swoje podwoje otwiera Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe koncerty. Warto też zwiedzić Willę Claaszena, czyli Muzeum Sopotu, wyjątkowo urokliwe miejsce. Do przejścia mamy również słynny Monciak – deptak przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Można ujrzeć na nim Krzywy Domek, zainspirowany rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Natrafimy tu na sporo sympatycznych kafejek i restauracji, gdzie można smacznie zjeść i odpocząć.

Dla każdego, kto szuka najlepszego miejsca na wypoczynek świetnym kierunkiem będzie Sopot Kamera na żywo może pomóc w organizacji wypoczynku w tym mieście. Tak czy inaczej warto pooglądać rytm życia w Sopocie, by się przekonać, że każdy czas jest dobry na wizytę.