Urządzamy niewielką łazienkę. Wanna czy prysznic?

Urządzanie łazienki to skomplikowana sprawa. Warto zauważyć, że odnowienie łazienki nierzadko jest koszmarnie czymś obciążającym dla naszego budżetu, nietrudno więc zrozumieć, czemu wykonuje się go bardzo rzadko. Co więcej, najczęściej niełatwo jest ocenić ergonomię branych pod uwagę koncepcji, bez przeprowadzenia stosownego testu. Szereg ludzi jest powodowana wobec tego kryteriami związanymi z dekoracyjnością, a nie użytkowymi. Wielu ludzi podkreśla, że najtrudniejszym wyborem dotyczącym remontu bywa ten pomiędzy wanną i prysznicem.

Wannę docenią dzieci, dorośli i seniorzy

Pokaźne grono użytkowników choćby i w przypadku małej umywalni instaluje wannę. Wanna gwarantuje wyższy poziom wygody, aniżeli standardowy natrysk. W szczególności przedstawicielki płci pięknej przepadają za tym, aby odpoczywać w wannie jednocześnie oglądając filmy, ale często korzystają z niej także inni członkowie rodziny, głównie nasze pociechy. Dla nich wanna jest przede wszystkim miejscem zabawy i niekiedy pluskają się w niej przez bardzo długi czas. Sklepy budowlane proponują fantastycznie rozległą paletę wanien o rozmaitych wariantach. Możemy zainstalować szczególnie gabarytowy model którego długość nie przekracza 120 cm, zaprojektowany specjalnie dla dzieci spragnionych zabawy. Tego rodzaju modele wanien są idealnie dopasowane do niewielkich pomieszczeń.

Seniorzy uskarżają się od czasu do czasu na problem związany z tym, że korzystanie z wanny wiąże się z ryzykiem bolesnej kontuzji, kiedy dają im się we znaki pewne dolegliwości bólowe czy problemy ze stawami. Najbardziej komfortowym remedium dla nich może być wanna z drzwiczkami, dlatego, że nie wymaga podnoszenia nóg na duża wysokość i bezproblemowo będą wchodzić do wanny jak do brodzika prysznicowego. Taka wanna to także dobry pomysł dla osoby niepełnosprawnej, jeśli pragnie samodzielnie korzystać ze swojej łazienki i nie być uzależnionym od opiekuna.

Wanna z drzwiczkami lepsza niż z zasłonką

Dokonanie wyboru między wanną a prysznicem to trudna sprawa. Zwykle poglądy pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny bywają podzielone. Możliwe, że jedni lubią siedzenie w wannie przez dłuższy czas, zaś pozostali preferują możliwość błyskawicznego umycia się. Wysokiej jakości wanna z drzwiczkami może zostać wobec tego uzupełniona także o wygodną ściankę, w ten sposób zyska możliwość, aby spełniać również funkcję prysznica. Na takie rozwiązanie stawia szerokie grono ludzi, którzy są pozbawieni możności montażu osobnej wanny i dużego prysznica. W przypadku, gdy brodzik ma być malutki czy kłopotliwy w użytkowaniu, znacznie lepiej byłoby zamienić go odpowiednio dużą wanną, ponieważ zapewni ona większe możliwości a także da szansę na wygodne wzięcie szybkiego prysznica.

W centrach handlowych bez trudu możemy odszukać duży wybór przegród ze szkła, które montuje się właśnie w wannach, aby stworzyć wysoki komfort posługiwania się nimi na stojąco. Wspomnianą ściankę w razie potrzeby możemy także zamówić w sklepie w dowolnym wzorze bądź zakupić zamiast tego parawan, choć nie da się ukryć, że takie alternatywy nie cieszą się dzisiaj powodzeniem, co wynika z tego, że zasłonki nie są zbyt praktyczne.